logo

PARKOWA DZIELNICA PRZEMYŚL - BLOG INWESTYCJI

Bezpieczne mieszkanie na wakacje

2019-07-01

Sezon urlopowy trwa. Wiele osób wyjechało już na wakacje, część dopiero będzie wyjeżdżać. Dla nich to okazja do odpoczynku po całym roku ciężkiej pracy. A dla złodziei – okres prawdziwych żniw. Według statystyk 60% włamań popełnianych jest właśnie w sezonie wakacyjnym. Jak zabezpieczyć mieszkanie przed złodziejem? Znamy kilka sprawdzonych sposobów.

Drzwi i okna

Można powiedzieć, że to najsłabsze punkty mieszkań. To właśnie okna i drzwi złodzieje wykorzystują najczęściej by dostać się do środka. Dlatego tak ważne jest by mieszkania były wyposażone w drzwi i okna najwyższej jakości.

Mieszkania deweloperskie budujemy od wielu lat i zawsze dokładamy wszelkich starań by nasze inwestycje były jak najwyższej jakości. Od lat cieszymy się niezmiennym zaufaniem klientów, co dowodzi, że udaje nam się spełnić ich oczekiwania. Zdajemy sobie sprawę, że mieszkania ma dawać przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa i o to staramy się dbać w szczególności. Śledzimy na bieżąco wszystkie nowoczesne trendy, również te w zakresie systemów antywłamaniowych. W mieszkaniach, które oddajemy do użytku – w Przemyślu i nie tylko stosujemy okna i drzwi renomowanych producentów, posiadające wysokie parametry bezpieczeństwa. To pierwszy krok do tego by nasi klienci mogli czuć się bezpiecznie na co dzień i by mogli spokojnie korzystać z wakacji bez obaw o wizytę nieproszonych gości.

To możemy zapewnić ze swojej strony, ale równie ważne jest to by lokatorzy właściwie zabezpieczyli okna i drzwi przed wyjazdem. Nie zostawiaj uchylonych okien, to wyraźna zachęta dla włamywacza. Nie zasłaniaj rolet ani zasłon – to jasny komunikat- nie ma nas w domu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest pozostawienie odsłoniętych okien.

Nie chowaj klucza pod wycieraczką (naprawdę wiele osób wciąż tak robi) ani w innym miejscu na klatce, w doniczce kwiatka itp. Złodzieje naprawdę znają te „skrytki” i często je sprawdzają. Jeśli chcesz by w trakcie Twojego urlopu ktoś miał dostęp do Twojego mieszkania rozwiąż to inaczej.

Zaufany sąsiad

Poproś kogoś z rodziny lub zaufanego sąsiada aby od czasu do czasu wpadli do Twojego mieszkania. Zostaw im klucze, poproś by podlali kwiatki czy zwyczajnie pokręcili się po mieszkaniu. Przed włamaniem złodzieje często obserwują mieszkanie przez kilka dni. Jeśli zauważą zapalone światło, osoby krzątające się po mieszkaniu pomyślą, że lokatorzy wcale nie wyjechali na wakacje.

Możesz też poprosić sąsiada, by w trakcie Twojej nieobecności był czujny i obserwował czy nikt podejrzany nie kręci się wokół mieszkania.

Rolety antywłamaniowe

Świetnym rozwiązaniem jest montaż rolet antywłamaniowych. Sugerujemy to zwłaszcza tym osobom, które kupiły mieszkania na parterze. Choć rolety spełnią swoją funkcję również na wyższych piętrach – poza parametrami związanymi z bezpieczeństwem świetnie chronią przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Latem osłonią przed palącym słońcem, zmniejszając temperaturę w mieszkaniu nawet o kilka stopni. Natomiast zimą osłonią przed zawiejami śnieżnymi. Zasunięte na czas urlopu rolety to jasny sygnał dla włamywacza – nie dostaniesz się do naszego mieszkania.

Urlop, a media społecznościowe

Wiele osób wrzuca fotki z urlopu na popularne serwisy społecznościowe. Tymczasem Facebook to jedno ze źródeł, które włamywacze wykorzystują wybierając miejsca swoich włamań. Dlatego zalecamy rozsądne korzystanie z social media. Po pierwsze - sprawdź ustawienia swojego profilu – jeśli jest to profil publiczny wszyscy (nie tylko Twoi znajomi) mogą zobaczyć publikowane przez Ciebie posty oraz Twoje dane. Po drugie – nie informuj od razu o swoim urlopie – zdjęcia z wakacji możesz wrzucić już po powrocie. W ten sposób poinformujesz znajomych o wyjeździe jednocześnie nie narażając się na tak włamywacza.

System antywłamaniowy

Co ciekawe z systemów korzystają nie tylko mieszkańcy domków jednorodzinnych, ale również właściciele mieszkań. Pierwszy krok to wybór agencji ochrona. Po jej stronie leży przygotowanie i wykonanie systemu alarmowego. Możesz też pójść o krok dalej i nie tylko założyć system, ale również nawiązać stałą współpracę polegająca na bieżącej obsłudze. To znaczy, że w momencie uruchomienia alarmu specjalna grupa przeszkolonych ludzi natychmiast wyjeżdża do twojego mieszkania i podejmuje interwencję ze sprawcą włamania.

Choć trzeba przyznać, że już samo uruchomienie alarmu będzie dla włamywacza sygnałem, żeby brać nogi za pas.

Popularnym ostatnio rozwiązaniem jest również tzw. wirtualny monitoring, który pozwala na żywo monitorować to co dzieje się w domu, a w przypadku pojawienia się w domu intruza nawiązać z nim kontakt głosowy.

Oddając do użytku nasze deweloperskie mieszkania Przemyśl dokładamy wszelkich starań by zadbać maksymalnie o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny. Ale pamiętaj, że bezpieczeństwo Twojego mieszkania zależy również od Ciebie.

Jeśli w najbliższym czasie planujesz urlop wypoczynkowy życzymy Ci w imieniu naszej firmy udanych wakacji i tego by po powrocie do mieszkania nie czekała na Ciebie żadna przykra niespodzianka.

Deweloper Wikana – deweloperskie mieszkania Przemyśl

×
605 500 554
info@wikana.pl
facebook
formularz kontaktowy
youtube
linkedin
instagram