logo

PARKOWA DZIELNICA PRZEMYŚL - BLOG INWESTYCJI

Choć pojęcie mieszkania deweloperskie pojawia się bardzo często wciąż niewiele osób wie co ono dokładnie oznacza. Jako deweloper z dużym doświadczeniem chcemy nie tylko sprzedawać mieszkania w Przemyślu naszym klientom, ale również ich edukować – przygotowaliśmy artykuł, w który opisujemy dokładnie czego można się spodziewać kupując mieszkanie od dewelopera.

Stan deweloperski, a stan pod klucz

Wiele osób myli oba pojęcia. Warto wiedzieć, że standard deweloperski mieszkania, a mieszkanie pod klucz znacząco się od siebie różnią. Mieszkanie pod klucz oznacza, że lokal jest całkowicie wykończony i gotowy do zamieszkania. Czyli znajdują się w nim gotowe podłogi, ściany są pomalowane, glazura i terakota ułożone, są również sanitariaty. Tego typu mieszkania cieszą się wcale nie małym zainteresowaniem klientów. Na pewno jest to dobra opcja dla osób, które ze względu na liczne obowiązki zawodowe nie mają czasu, żeby samodzielnie wykańczać i urządzać mieszkanie.

Mimo to wciąż największym zainteresowaniem na rynku cieszą się mieszkania deweloperskie. Czym różnią się od mieszkania pod klucz i czego właściwie spodziewać się kupując mieszkanie w takim standardzie?

Mieszkania deweloperskie – czyli jakie?

Niestety nie ma jednoznacznej definicji co dokładnie powinno zawierać mieszkanie w standardzie deweloperskim. A to dlatego, że różne firmy różnie podchodzą do tematu, i w zależności od dewelopera zakres prac może się nieco różnić. Ogólnie przyjmuje się jednak, że mieszkanie w stanie deweloperskim znajduje się na zagospodarowanym, ogrodzonym (lub nie) terenie, z przygotowanymi miejscami parkingowymi i terenami zieleni. Wykończone muszą być również części wspólne a więc klatki schodowe, garaże podziemne, komórki lokatorskie czyli potocznie zwane piwnice.

To na zewnątrz, a co jeśli chodzi o samo mieszkanie? Na pewno musi ono posiadać okna i drzwi zewnętrzne. I już na samym początku pojawia się niewiadoma – bo okna mogą być różne – plastikowe, drewniane czy z PVC. Podobnie drzwi – deweloper może zamontować drzwi z płyty lub drewniane z super nowoczesnym systemem antywłamaniowym. Różnice mogą być też widoczne np. w parapetach – mogą być marmurowe, z konglomeratu lub plastikowe. Podobnie grzejniki. I tak właściwie można by wymieniać bez końca.

Kupujący powinni zwrócić na to uwagę, i pytać dewelopera o wszystkie zastosowane w mieszkaniu materiały. W końcu wpływają one na cenę lokalu. Poza elementami, które wymieniliśmy wyżej standard deweloperski powinien zawierać jeszcze posadzki, tynki na ścianach – a ściany powinny być pomalowane jedną warstwą białej farby. Mieszkanie w standardzie deweloperskim powinno mieć przygotowane wszystkie instalacje (wodno-kanalizacyjną, elektryczną, gazową oraz grzewczą wraz z grzejnikami).

Tak naprawdę dużo zależy od dewelopera, ale biorąc pod uwagę aktualną sytuację na rynku nieruchomości jest ona korzystna dla kupującego. Dlaczego? Dlatego, że rosnąca konkurencja sprawia, że deweloperzy oddają mieszkania w coraz lepszym standardzie.

Taki cel przyświeca również naszej firmie. Marzymy o tym, by każdy kto zdecyduje się kupić nasze nowe mieszkania w Przemyślu musiał jak najmniej zainwestować w ich wykończenie. Dotyczy to nie tylko samego mieszkania, ale i całego budynku. Windy są już właściwie standardem na większości nowoczesnych osiedli. Tak samo jak różnego rodzaju udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

 Na co zwrócić uwagę kupując mieszkania deweloperskie?

Przede wszystkim na to co może być różne u różnych deweloperów czyli rodzaj wykorzystanych materiałów i standard wykończenia.

Szczegółowy wykaz powinien się również znaleźć w umowie przedwstępnej – zwróć na to uwagę podczas kupowania mieszkania. Zwróć uwagę na to z jakiego materiały były budowane ściany budynku i ścianki działowe oraz jaką mają grubość. Czy wysokość pomieszczeń wynosi co najmniej 2,5 metra i jaki rodzaj tynku zastosował deweloper – do wyboru jest mineralny i gipsowy, a każdy z nich odznacza się zupełnie innymi właściwościami. Warto wiedzieć czy ściany będą malowane jednokrotnie, dwukrotnie – lub wcale (takie sytuacje wciąż się zdarzają). W niektórych inwestycjach mieszkaniowych deweloperzy montują nawet rolety zewnętrzne – warto wcześniej to ustalić. Na pewno ważne jest to czy w bloku będzie domofon, videofon, instalacja alarmowa. Czy w budynku znajduje się widna i czy w cenie mieszkania są komórki lokatorskie. Jaki rodzaj grzejników zastosował deweloper i jaki rodzaj posadzki. Warto zapisać sobie wszystkie pytania przed spotkaniem, tak żeby nic nie umknęło.

Ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, żeby wyjaśnić klientom wszystkie wątpliwości. Jesteśmy zawsze przygotowani do rozmowy i odpowiadamy na wszystkie – nawet te niewygodne pytania. Wszystko po to by dać Państwu poczucie bezpieczeństwa i pewność, że dokonali Państwo właściwego wyboru współpracując z naszą firmą. Nasze zaangażowanie już od wielu lat docenia wielu klientów, nie tylko z Przemyśla, ale również z innych miast w Polsce.

 

Zaufało nam już wielu klientów – sprawdź nasze mieszkania przemyśl

×
605 500 554
info@wikana.pl
facebook
formularz kontaktowy
youtube
linkedin
instagram