logo

PARKOWA DZIELNICA PRZEMYŚL - BLOG INWESTYCJI

Jakie mieszkania kupują Polacy? Według wyników najnowszych analiz największą popularnością cieszą się mieszkania trzypokojowe. To stosunkowo nowy trend, bo jeszcze do niedawna Polacy najchętniej kupowali kawalerki i niewielkie mieszkania dwupokojowe. Co się zmieniło i co wpłynęło na zmianę naszych upodobań? Zapraszamy do lektury artykułu.

Z 2 na 3 pokoje

Według badań serwisu domiporta a marcu tego roku wzrosła ilość zapytań dotyczących mieszkań trzypokojowych. Wzrost jest niemały, bo aż 40%. To oznacza wzrost o prawie połowę w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego (2018). Jednocześnie zmalało zainteresowanie mieszkaniami dwupokojowymi. Myli się jednak ten, kto uważa, że trzy pokoje to już opcja wystarczająca dla wszystkich. Nie, bo choć nie tak spektakularnie to jednak również w widoczny sposób wzrosło zainteresowanie mieszkaniami 4-pokojowymi.

Trudno jeszcze mówić o jakimś ogólnym trendzie, jednak wynik analiz mogą być przesłanką zmieniających się preferencji Polaków na rynku nieruchomości.

Więcej pomieszczeń i większy metraż

Nie tylko szukamy mieszkań, które mają więcej pomieszczeń, ale również interesuje nas większy metraż. Do tej pory szukaliśmy głównie mieszkań do 50 metrów kwadratowych. Teraz dużo zapytać dotyczy lokali mieszkalnych znacznie przekraczających 50 metrów. Polacy szukają mieszkań o metrażach nawet do 70-80 metrów.

Dlaczego kupujemy większe mieszkania?

Przyczyn jest wiele, ale jedną z ważniejszych jest z pewnością fakt, że znacząco poprawiła się sytuacja gospodarcza pojedynczego gospodarstwa domowego. Po pierwsze – więcej zarabiamy, po drugie – dzięki nowym świadczeniom socjalnym ten budżet może być jeszcze wyższy. Od wielu lat mamy naprawdę bardzo dobrą sytuację na rynku pracy – nie tylko znacznie zmalało bezrobocie, ale i zwiększyła się stabilność zatrudnienia.

Mając stabilną i dobrze płatną pracę coraz więcej osób może sobie pozwolić na kupno mieszkania oraz ma zdolność kredytową. Plusem są również utrzymujące się od 2015 roku niewielkie stopy procentowe.

Na pewno nie bez wpływu na całą sytuację są również bardzo korzystne ceny mieszkań. Wiele osób decyduje się na zakup większego mieszkania w obawie, że wkrótce koniunktura się zmieni i nie kupią już takiego metrażu w cenie jak teraz.

Mieszkania na wynajem

Poza tym od jakiegoś czasu obserwujemy jeszcze jeden ciekawy trend – coraz więcej osób kupuje mieszkanie w celach komercyjnych, traktując je jako inwestycję na przyszłość. Oferując mieszkania na sprzedaż w Przemyślu oraz innych miastach widzimy, że coraz więcej osób nabywa je z myślą o tym, żeby je wynająć. A jeśli myślimy i wynajmie to właśnie większe mieszkania sprawdzają się lepiej – czy to dla rodziny z dziećmi czy nawet dla studentów.

Mieszkanie kupione na wynajem to świetna inwestycja, choćby dlatego że za lat kilka bądź kilkanaście można je sprzedać ze sporym zyskiem. Nowe mieszkania, czyli te kupione na rynku pierwotnym mają to do siebie, że ich wartość rośnie, a nie maleje (jak w przypadku mieszkań z ryku wtórnego).

 

Polacy stawiają na komfort

Według badań Eurostatu Polska jest na 5-tym miejscu krajów europejskich pod kątem przeludnienia. To oznacza, że prawie połowa z Polaków mieszka w za małych mieszkaniach. Z drugiej strony poprawiająca się koniunktura sprawia, że nasze oczekiwania rosną – chcemy więcej przestrzeni i większego komfortu.

Te trendy obserwujemy z dużą starannością. Po to by odpowiadać jak najlepiej na potrzeby naszych klientów. To nie znaczy, że rezygnujemy z budowy kawalerek czy mieszkań dwupokojowych. Nie, ale staramy się robić tak by każdy z klientów mógł znaleźć mieszkanie najbardziej mu odpowiadające. Dlatego tworząc nasze kolejne mieszkania – w Przemyślu i nie tylko dbamy o to by były one maksymalnie komfortowe i przemyślane.

To nie sztuka zbudować duże mieszkanie w bloku, sztuką jest stworzenie mieszkania, w którym lokatorzy będą się dobrze czuć i które będzie spełnieniem ich marzeń.

Takie mieszkania powstają w Przemyślu. Osiedle Parkowa Dzielnica to jedno z nowocześniejszych osiedli w mieście. Poza komfortowymi mieszkaniami o starannie przemyślanych układach i zróżnicowanych metrażach, zaplanowaliśmy mnóstwo zieleni w otoczeniu samego osiedla. Przestronny skwer będzie idealnym miejscem odpoczynku na świeżym powietrzu. Mieszkańcy będą też mogli odpoczywać na przestronnych balkonach i tarasach. Do dyspozycji mieszkańców będą również komórki lokatorskie i pomieszczenia techniczne, które można wykorzystać jako pomieszczenie gospodarcze bądź spiżarkę.

Osiedle Parkowa Dzielnica w Przemyślu to idealny wybór dla każdego kto szuka komfortowego mieszkania czy to dla siebie czy pod wynajem. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Chętnie się spotkamy i odpowiemy na wszystkie pytania.

Wikana – nowe mieszkania Przemyśl

×
605 500 554
info@wikana.pl
facebook
formularz kontaktowy
youtube
linkedin
instagram