logo

PARKOWA DZIELNICA PRZEMYŚL - BLOG INWESTYCJI

Dlaczego lepiej kupić nowe mieszkanie?

Mieszkanie z rynku pierwotnego czy z drugiej ręki? My znamy odpowiedź na to pytanie. Dlaczego mieszkania deweloperskie to najlepszy wybór? Argumentów jest wiele. Jeśli planujesz kupno mieszkania i nie wiesz, którą opcję wybrać pomożemy Ci podjąć właściwą decyzję.

Kupno mieszkania to poważna inwestycja. Wiąże się z dużymi kosztami, bo często inwestujemy w nie oszczędności całego życia, a często by kupić mieszkanie decydujemy się na kredyt, który będziemy spłacać przez wiele lat. Tym bardziej decyzja powinna być dobrze przemyślana.

Skupmy się zatem na zaletach jakie wynikają z zakupu mieszkania w deweloperskiego.

Możliwość wykończenia mieszkania według własnego gustu

Kupując mieszkanie deweloperskie wchodzisz do czystego, nowego mieszkania, które od początku możesz urządzić według własnego projektu. Sam wybierasz podłogi, kolory ścina, płytki. Nie musisz zaczynać od sprzątania po poprzednich właścicielach, co nie tyko zabiera dużo czasu, ale również generuje spore koszty. Skuwanie płytek, zrywanie tapet, wynoszenie mebli – tego wszystkiego możesz sobie oszczędzić wybierając mieszkanie deweloperskie.

Możliwość wykończenia mieszkania pod klucz

Jeśli nie masz czasu możesz nabyć mieszkanie wykończone pod klucz – to znaczy w stanie gotowym do zamieszkania. To świetne rozwiązanie dla osób zapracowanych, które ze względu na liczne obowiązki zawodowe nie mają czasu na jeżdżenie, szukanie i wybieranie materiałów do wykończenia wnętrz. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne jeszcze z jednego powodu – pozwala zaoszczędzić sporo stresu związanego z nadzorem prac ekipy wykończeniowej. Te obowiązki bierze na siebie deweloper lub jego przedstawiciel, a kupujący kupuje gotowe, w pełni wykończone mieszkanie.

Atrakcyjna lokalizacja

Lokalizacja to jeden z ważniejszych elementów wpływających na wybór mieszkania. Deweloperzy pozyskują nowe i ciekawe tereny, na których powstają nowoczesne osiedla. Klienci mogą wybierać w różnorodnych lokalizacjach: blisko centrum – dla osób korzystających z uroków miasta, na obrzeżach – dla tych, którzy chcą połączyć mieszkanie w mieście z kameralnością i bliskością natury, oraz prestiżowe dzielnice dla miłośników komfortu i nowoczesności. Przemyśl ma ogromny wybór nowych mieszkań o różnorodnych lokalizacjach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Plusem nowych osiedli jest to, że zabudowa nie jest jeszcze gęsta, osiedla są kameralne, dają dużo prywatności i poczucie bliskości z naturą.

Brak dodatkowych opłat

Wiele osób jest przekonanych, że mieszkania deweloperskie są dużo droższe od mieszkań z rynku wtórnego. Nie do końca. Biorąc pod uwagę cenę za metr kwadratowy rzeczywiście nowe mieszkania są nieco droższe. Jednak kupując mieszkania z rynku wtórnego kupujący musi uiścić podatek od czynności cywilno-prawnych. Jego wysokość to kilka procent wartości transakcji, co w praktyce oznacza niemałą sumę. Jeśli doliczymy do tego koszty remontu czyli skuwania płytek, wynoszenia mebli i całego procesu doprowadzania mieszkania do własnego gustu może się okazać, że nowe mieszkanie będzie po prostu tańsze.

Lepsza inwestycja

Coraz popularniejszym trendem na rynku nieruchomości jest kupowanie mieszkań pod wynajem. Ale nawet jeśli kupiłeś mieszkanie po to by w nim zamieszkać, za lat kilka czy kilkanaście możesz chcieć je sprzedać. Wybierając nowe mieszkania zrobisz to z zyskiem, ponieważ ich wartość z upływem czasu rośnie, w przeciwieństwie do mieszkań z rynku wtórnego.

Nowe technologie

Technika cały czas idzie do przodu, a w branży budowlanej widać to szczególnie wyraźnie. Dlatego mieszkania jakie teraz powstają różnią się znacznie od tych sprzed lat kilku czy kilkunastu. Deweloperzy stosują coraz lepsze materiały budowlane, które wpływają na bezpieczeństwo i komfort domowników. Nowe mieszkania są cichsze, cieplejsze i bezpieczniejsze. To przekłada się na większy komfort i niższe rachunki. W starych blokach na próżno szukać rozwiązań takich jak solary czy panele fotowoltaiczne. Okna teoretycznie można zmienić na nowocześniejsze, i cichsze, a drzwi na te z nowoczesnym systemem antywłamaniowym – to jednak będzie generować dodatkowe koszty dla kupującego i opóźni czas przeprowadzki. Natomiast nowe mieszkania mają już to wszystko na wejściu.

Nowe mieszkania deweloperskie to również szereg udogodnień takich jak: ciche i przestronne windy, podziemne parkingi, ogromne tarasy i balkony czy całodobowy monitoring.

Wieloletnia gwarancja

Kupując nowe mieszkanie od dewelopera otrzymujesz wieloletnią gwarancję na różnorodne naprawy, wynikające z użytkowania i codziennej eksploatacji. O takich zapisach nie ma mowy gdy kupujesz mieszkanie z rynku wtórnego. Tu wszystkie remonty i naprawy musisz od początku wykonywać na własny koszt. Warto wziąć ten aspekt pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.

Jeśli macie jakieś pytania związane z zakupem mieszkań deweloperskich serdecznie zapraszamy do kontaktu. Chętnie na nie odpowiemy.

×
605 500 554
info@wikana.pl
facebook
formularz kontaktowy
youtube
linkedin
instagram