logo

PARKOWA DZIELNICA PRZEMYŚL - BLOG INWESTYCJI

Jak zorganizować przeprowadzkę

2019-05-24

Od kilkunastu lat dostarczamy naszym klientom gotowe mieszkania deweloperskie. Jeśli chodzi o nasze mieszkania na sprzedaż w Przemyślu - większość lokali znalazła już swoich nabywców. Wielokrotnie byliśmy świadkami tego jak nasi klienci przeprowadzali się do swoich nowych mieszkań. Wiele razy służyliśmy również radą i pomocą. Dlatego powstał ten wpis – by pomóc wszystkim osobom, które czeka przeprowadzka.

Krok pierwszy - firma przeprowadzkowa czy przeprowadzka na własną rękę

To jedno z pierwszych pytań na jakie musisz sobie odpowiedzieć, jeśli planujesz przeprowadzkę. Przeprowadzka na własną rękę daje pełną kontrolę nad całym procesem i pozwala zaoszczędzić nieco gotówki. Z drugiej strony wymaga sporo czasu, zwłaszcza jeśli nie dysponujesz większym autem, którym możesz przewieźć np. meble.

Firma przeprowadzkowa to dobry rozwiązanie dla osób, które muszą przewieźć dużą ilość rzeczy, w tym wielkogabarytowych. Oferta firm jest szeroka – możesz zdecydować się tylko na przewiezienie przygotowanych i zapakowanych przez siebie rzeczy. Ale wiele firm oferuje również dużo szerszą pomoc – mianowicie pakują u ciebie w domu wszystkie przygotowane wcześniej rzeczy i sprzęty, zabezpieczają i przewożą na wskazane miejsce.

To spora oszczędność czasu, dlatego to opcja idealna zwłaszcza dla osób zapracowanych, którym obowiązki zawodowe nie pozwalają na poświęcenie się w pełni przeprowadzce.

Ile kosztuje wynajęcie firmy przeprowadzkowej? To zależy – właśnie od tego jaką opcję usługi wybierzesz i od tego w jakim mieście mieszkasz. Przemyśl nie wyróżnia się specjalnie pod tym względem. I jeśli weźmiesz pod uwagę kilkanaście kursów własnym autem i czas jaki na to potrzebujesz okaże się, że opcja wynajęcia firmy przeprowadzkowej okaże się atrakcyjnym ekonomicznie rozwiązaniem.

Krok drugi – pozbądź się zbędnych rzeczy

Gdy już zdecydujesz czy przeprowadzasz się na własną rękę czy z firmą – musisz wybrać rzeczy, które są już niepotrzebne. Dotyczy to odzieży, przedmiotów codziennego użytku, książek, sprzętów domowych czy zabawek. Warto kierować się zasadą, że przedmioty/ubrania, które nie były używane w ciągu ostatnich dwóch lat – nie będą już potrzebne. Co z nimi zrobić?

Ubrania i zabawki, które są w dobrym stanie możesz oddać osobom potrzebującym. Często w szpitalu, na oddziałach dziecięcych w szpitalu chętnie takie rzeczy przyjmują. Warto sprawdzić czy w Przemyślu jakieś placówki nie zgłaszają takich potrzeb. To samo dotyczy innych przedmiotów, książek. Natomiast rzeczy, które nie są w najlepszym stanie najlepiej wyrzucić, pamiętając o przestrzeganiu zasad segregacji śmieci, które obowiązują również w Przemyślu.

Krok trzeci – pakowanie

Bardzo ważny etap przeprowadzki. Odpowiednie zabezpieczenie przedmiotów, które będą przewożone decydują o tym, czy dojadą w całości i czy nie zostaną uszkodzone w drodze. Dotyczy to zwłaszcza sprzętów RTV, agd oraz przedmiotów delikatnych jak kieliszki, talerze, inne przedmioty z ceramiki i szkła. Pakując używaj folii bąbelkowej, która świetnie zabezpieczy przedmioty na czas transportu.

Pakując rzeczy w pudła pamiętaj o ich podpisywaniu. Dzięki temu łatwiej Ci będzie znaleźć wszystko na nowym mieszkaniu. Zamiast przeszukiwać wszystkie pudła w poszukiwaniu konkretnych rzeczy wszystko będzie uporządkowane i pod ręką.

Krok czwarty – rozapkowanie

Rozpakowanie warto zacząć od przedmiotów najbardziej potrzebnych i robić to po kolei, pomieszczenie po pomieszczeniu. Podpisane pudła z przedmiotami, warto umieszczać od razu w tych pomieszczeniach, w których będą umieszczone docelowo. Pozwoli to uniknąć bałaganu i chaosu.

O czym jeszcze warto pamiętać przy zmianie mieszkania?

Planując przeprowadzkę przygotuj sobie wszystko odpowiednio wcześniej. Zorganizuj odpowiednią ilość pudeł, folii bąbelkowej i folii stretch. Zamów transport tak, żeby wszystko było gotowe dokładnie wtedy kiedy planujesz się przeprowadzić. Dobrym pomysłem jest też przygotowanie listy rzeczy, które mamy zrobić. Warto na niej zapisać wszystkie czynności jakie trzeba wykonać każdego dnia.

Dobra organizacja sprawi, że przeprowadzka nie będzie stresującym wydarzeniem, a początkiem pięknej przygody na nowym mieszkaniu

Wszystkim osobom, które planują przeprowadzkę tego właśnie życzymy. A tych z Was, którzy dopiero szukają swojego wymarzonego mieszkania serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą nowych mieszkań na sprzedaż w Przemyślu.

Polecamy! Wikana Deweloper Przemyśl

×
605 500 554
info@wikana.pl
facebook
formularz kontaktowy
youtube
linkedin
instagram