logo

PARKOWA DZIELNICA PRZEMYŚL - BLOG INWESTYCJI

Rynek wtórny, czy rynek pierwotny?

2019-03-01

Jednym z najczęstszych marzeń młodych ludzi jest własne mieszkanie. Jego realizacja zazwyczaj wiąże się z koniecznością podjęcia wielu ważnych decyzji. Oprócz wyboru miasta czy dzielnicy w której zamieszkamy należy również rozstrzygnąć czy będzie to deweloperske mieszkanie , czy też kupimy mieszkanie z rynku wtórnego. Oba rozwiązania maja wady i zalety więc przed podjęciem decyzji należy wszystko dobrze przeanalizować i wybrać mieszkanie, które będzie dla nas najkorzystniejsze.

W przypadku zakupu mieszkań nie ma uniwersalnego, najbardziej optymalnego rozwiązania. Każdy musi samodzielnie wybrać, czy najlepsze dla niego to zakup nowego mieszkania od dewelopera , czy takiego, w którym już ktoś kilka lat mieszkał.

Głównym argumentem przemawiającym za nowym mieszkaniem jest brak konieczności zapłaty PCC. W ten sposób można duo zaoszczędzić ponieważ po zakupie nie musimy odprowadzać do Urzędu Skarbowego 2% wartości naszego mieszkania.

Warto tutaj również zwrócić uwagę na opłaty eksploatacyjne w wybranym mieszkaniu. Z reguły nowe mieszkania mają dużo niższe czynsze, niż te które powstały kilkanaście lat temu. Kolejna zaleta to pełna możliwość dostosowania mieszkania do własnych potrzeb. Nowe mieszkanie w stanie surowym to przestrzeń do zagospodarowania której jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Mieszkaniu deweloperskim sami decydujemy jak będzie wyglądać kuchnia, a jak łazienka, jaki charakter będzie miało nasze lokum, czy będzie to przytulny kącik, czy nowoczesne designerskie wnętrze.

Kupno mieszkania z rynku pierwotnego daje również możliwość nabycia własnego miejsca parkingowego położonego pod blokiem, lub w garażu podziemnym, co jest szczególnie ważne w czasach, gdy samochodów wciąż przybywa, a parkingów jest bardzo mało. W chwili obecnej deweloperzy stawiając nowe osiedla starają się zadbać również o ich atrakcyjność z zewnątrz. Przy blokach zazwyczaj znajdują się zielone, zadbane przestrzenie, parki, place zabaw. Nowe mieszkania są budowane tak aby spełniały oczekiwania zarówno starszych ludzi, jak również młodych małżeństw myślących o dzieciach.

Bardzo dobrą ofertą dla osób chcących kupić mieszkanie od dewelopera w Przemyślu są nowe mieszkania położone przy ulicy Leszczyńskiego. Parkowa Dzielnica, to pierwsze takie osiedle w tej części miasta z nowoczesną aranżacją i doskonałą lokalizacją. Sprzedaż mieszkań w tej inwestycji już się rozpoczęła, więc wybierając własne lokum warto zastanowić się nad tą propozycją.

×
605 500 554
info@wikana.pl
facebook
formularz kontaktowy
youtube
linkedin
instagram